Hlavní stránka »  Reference

Reference

K autoškole Pospíšil jsem přešla z jiné brněnské autoškoly a mohu potvrdit, že výcvik je o hodně blíž tomu, jak se v praxi jezdí. Potvrdil to i můj otec, který je řidič z povolání.

Veronika Kopečná, 19 let, Rousínov

Od začátku jsem věděla, že jsem technický antitalent a moji přátelé mě v tom utvrzovali. Přiznám se, že byly chvíle, kdy jsem chtěla se vším seknout. Chtěla jsem ale strašně jezdit, mít svoje auto a dokázat všem svým kamarádkám, které mají řidičáky a neřídí, že to jde. Fakt je, že jsem si přikoupila asi 10 jízd. Ale vyplatilo se mi to. Dnes mám nový autíčko a jsem ráda, že jsem to dokázala. A jsem taky o hodně sebevědomější.

Jaroslava Petříková, 40 let, Brno

Autoškolu jsem zvládl na druhý pokus. Když jsem řidičák ukázal taťkovi, měl radost ale současně prohlásil, že papíry nestačí a že mě teď musí ještě naučit řídit. O víkendu jsme vyjeli a kromě drobností neměl k mé jízdě připomínky. Měl jsem fakt dobrej pocit.

Petr Hort, 18 let, Lesní Jakubov

Asi po čtvrté jízdě jsem to vzdala. Hrozně jsem se bála toho provozu ve městě. Kamarádky říkaly, že řidičák je lehčí dělat někde na venkově. Ještě si to promyslím. Vlastně mám rok čas.

Hana Lahodová, 35 let, Chrlice

Učil jsem se taky vyšší školu řidičského umění. Pan Pospíšil tomu říkal „fintičky“. To mě moc bavilo.

Milan Balák, 24 let, Brno

Naučil jsem se dobře techniku. Rozjezdy do kopce bez ručky. Řazení bez cukání plazivou jízdu, doplouvání na neutrál a pod. Dnes, když jedu jako spolujezdec, tak chyby řidiče, kterých jsem si dřív nevšiml, mi hrozně vadí!

Petr Porod, 30 let Brno

Dnes už můžu říct, že jsem se v autoškole naučila hlavně řídit ráda. Mít vztah k autu. Některé moje kamarádky mi říkaly jaké prožívaly stresy před jízdou a jak se těšily na konec. Nechápu to. Já jsem vlastně byla vždycky naštvaná, že jedu jen hodinu a půl.

Pavla Vaňková, 36 let, Pozořice

Tři jízdy jsem jel s paní Kočí. Přiznám se, že jsem ji moc nevěřil. K ženám za volantem jsem trochu skeptický. A taky byla mladší. Donutila mě ale změnit názor. Výcvik byl příjemný a zlepšil jsem se hlavně v orientaci na křižovatkách.

Petr Tománek, 30 let, Brno

Jsem z venkova. Všechny moje kamarádky, které mají papíry, buď neřídí nebo když jedou do města, tak zaparkují na předměstí a dál jedou MHD. Naučila jsem se jezdit po křižovatkách i v hustém provozu a holky mě u nás mají za „odborníka“ přes řízení.

Lenka Matoušková, 39 let, Otnice

Výcvik nebyl jen o technice. Povídali jsme si třeba o psychologii, z čeho má řidič strach, co je příčinou nehod, kde vzniká agresivita za volantem apod. Teď když jezdím už sama po Brně, musím se smát, kolik řidičů sedí třeba špatně za volantem. Nebo špatně přijíždí ke křižovatce, nebo se špatně rozjíždí. Jak někteří zbytečně zmatkují. Dřív jsem to vůbec neregistrovala.

Alena Debsová, Ing. 25 let, Brno

Nedokázala jsem si vůbec představit, že se naučím naráz tolik složitých věcí. Sledovat křižovatky, šlapat na pedály, točit volantem a ještě řadit. Zdálo se mi to nemožné a chtěla jsem mít automatickou převodovku. Během výcviku jsem se ale mimo jiné naučila „poslouchat motor“. A dnes, když jedu svým autem, tak vlastně nejraději řadím.

Věra Machalová, 45 let, Brno

U zkoušek jsem si věřil hlavně v jízdě. Proto jsem jel až poslední. Čekání bylo ale nekonečné a byl jsem víc a víc nervózní. Proto jsem moc ocenil pomoc paní Pospíšilové. Celou dobu si s námi povídala, hlavně o tom jak dělala autoškolu. Moc jsme se nasmáli a přestali se bát. K disposici byla káva i občerstvení a tak nám to rychle uteklo.

Radek Štefka, 18 let, Bohunice

Na učebně je k dispozici počítač. Je to výborná věc, protože testy na PC jsou zábavnější a rychlejší. Já osobně jsem nejvíc ocenila řešení situací na křižovatkách pomocí digitálních fotografií.

Lucie Jančálková, Mgr, Ostrava

Líbilo se mi, že výuka neprobíhala jako monolog učitele a nebo že jsme dělali jen testy. Od kamarádek, které dělaly řidičáky jinde vím, že to tak většinou bylo. Probírali jsme věci, kterým jsem nerozuměli a nebo, které nás zajímaly. Až na modelu jsem vlastně pochopila jak, pracuje motor automobilu.

Simona Čadová, 38 let, Jehnice

Ze začátku jsem se hrozně bála křižovatek. Pak jsem ale pochopila, že celá autoškola je vlastně o rozjezdech. Naučit se dokonale rozjíždět hlavně do kopce a nemít strach , že do někoho couvnu. Vlastně jsem ze začátku měla pořád strach, že mi to „zdechne“ a chtěla jsem jezdit jen mimo město. Až mě autíčko začalo poslouchat, začalo mě taky bavit řešení složitých křižovatek. Když jsem to zvládla bez chyby, řekla jsem si vždycky: „Seš dobrá“.

Lucka Skalová, 18 let, Brno

V autoškole jsem poznal, že nestačí jezdit podle předpisů, ale že musím hlídat i ty, co podle předpisů nejezdí. Ze začátku jsem se hrozně rozčiloval. Ale pak jsem pochopil, že k řidičskému umění patří hlavně předvídavost. Několikrát se mi podařilo napravit chybu jiného řidiče a měl jsem z toho dobrej pocit.

Tomáš Tóth, 20 let Brno

V autoškole jsem se naučil ovládat. K řidičskému umění patří i psychická odolnost. Když na tebe nějakej pitomec řve nebo troubí, nesmíš se sesypat. Mysli si svoje a jeď dál.

Martin Mareček, Ing, 25 let, Brno

Všude kolem sebe jsem slyšela, že ženská za volantem je vůz bez řidiče. Proto jsem si chtěla dokázat, že to tak není. V autoškole mě naučili, že se musím soustředit hlavně na to, co jde ženě hůř než chlapovi (třeba couvání a parkování, řešení složitých situací a tak). Naučila jsem se skoro všechno. Teď už to chce jenom praxi. A všem kolegyním bych ráda vzkázala: najděte si dobrou autoškolu, protože když se naučíte něco špatně, praxe nepomůže. A hlavně – ať vás vaši partneři nebo rodiče nechají jezdit!! A nebo si kupte vlastní auto.

Monika Schauerová, 18 let, Brno

Už první hodiny v autě jsem si uvědomila, že řízení vás musí bavit. Jinak nemá řidičák cenu. Když poslouchám některé svoje kamarádky, co všechno si v autoškole vytrpěly, nedivím se jim, že nechtějí řídit. Auto mají prostě spojené se strachem. Řízení je pro ně nepříjemná povinnost. Pro mě je to zábava.

Lada Ifková, 38 let, Křtiny

Vždycky jsem se bála manévrování s autem na malém prostoru. Měla jsem strach, že do něčeho vrazím, někoho odřu. Až po čase jsem pochopila, jak pracuje spojka a že to zase tak složitý není. Musí se umět jet pomalu. A to je někdy těžší jak jet rychle. Jsem ráda, že jsem se to naučila už v autoškole. Moje maminka mi říkala, jak na ni její učitel pořád křičel ať „nestojí na spojce“. Dodnes neumí parkovat.

Barbora Valihrachová, 25 let, Opava

Po čtvrté jízdě jsem pochopila, že získat řidičák a umět řídit není totéž! Když vám učitel šlape po pedálech a vše vám říká dopředu, tak je to docela příjemný výcvik. Ale moc se řídit nenaučíte. A hlavně neřídíte samostatně. Když vás ale učitel nechá řídit a přemýšlet a pořád nepomáhá, tak to fakt není vždy příjemný. Ale máte jistotu, že řídíte sama. A až budete opravdu sama za volantem, hned tak vás něco nepřekvapí.

Bajková Zuzana, 18 let, Brno

Učitel v autoškole byl zároveň i můj trenér fotbalu. Proto byl výcvik patřičně tvrdý. Přiznám se, že jsem jednou i uronila slzičku. Ale umím řídit.

Lenka Jelínková, 18 let, Rajhrad

Výcvik se mi zdál příliš tvrdý a křižovatek jsem se bála. Řidičák si udělám raději na venkově a nebo mě bude vozit manžel.

Barbora Pokorná, 27 let, Slavkov

Když jsem řekla, že si budu dělat ve čtyřiceti řidičák, všichni se mě smáli. Ale dokázala jsem to. Nejsem kdovíjaká hvězda, ale auto mě poslouchá a nebojím se. Mám radost, že jsem svým kamarádíčkům „vypálila rybník“.

Miluše Pinková, 40 let, Brno

Kamarádi mi říkají, že jezdím jako chlap. Hrozně mě to těší.

Monika Matulová, 18 let, Brno

Před deseti lety jsem udělala – ani nevím jak – řidičák. Ale neuměla jsem nic a tak jsem si našla na internetu tuhle autoškolu a koupila si pár „kondiček“. Dneska se můj manžel už vůbec nebojí mě pustit za volant.

Jitka Pechová, 33 let, Brno

Po těžké nehodě jsem přestala řídit. Po rozvodu jsem ale zůstala sama a nutně jsem potřebovala být „mobilní“. Kamarádka mi doporučila autoškolu Pospíšil. Bála jsem se ale po několika jízdách jsem přestala mít strach a už zase jezdím.

Jana Prchalová, 29 let, Brno

Jestli se chcete naučit řídit, přihlaste se do této autoškoly. Fakt v pohodě.

Lukáš Žondra, 19 let, Brno

Líbilo se mi, že autoškola nechtěla hned peníze. Od kamarádek vím, že musely nejdřív zaplatit a pak se nestačily divit. Ale nejvíc mi vyhovovalo, že termín zkoušek jsme domluvili, až jsem si byla jistá, že to zvládnu. Kdybych věděla od začátku termín zkoušek, asi bych byla hodně nervózní.

Andrea Staňková, 25 let, Brno

Moje kolegyně si stěžovala na svého instruktora, že na ni neustále křičí a ponižuje ji. Před každou jízdou měla už žaludeční potíže a strach, že zase něco pokazí. Zkoušky nezvládla ani na čtvrtý pokus. Poradila jsem ji autoškolu Pospíšil, kde jsem se před léty učila. Podala novou přihlášku a hned při první jízdě se dozvěděla, že umí už slušně jezdit. „Papíry“ měla do měsíce.

Jana Kroutilová, 46 let, Brno

Papíry jsem dělala asi před pěti lety. Nedávno jsme si koupili auto a já jsem zkusila řídit. Dopadlo to děsně a manžel mě vyhnal do autoškoly. Kolegyně mi doporučila p. Pospíšila a hned při první jízdě jsem se dozvěděla zajímavý věci. Třeba, že před červenou nemusím vždy podřazovat, nebo že do každé zatáčky se nemusí řadit dvojka. Taky jsem nevěděla že volant se ovládá přehmatáváním. Vlastně jsem nevěděla ani jak si nastavit sedadlo a zrcátka. Dnes se s manželem za volantem střídáme a jednou, když jsem řídila, tak si dokonce četl noviny. Fakt.

Petra Dusilová, 24 let, Brno

Vyhovovalo mi, že autoškola vždy vyšla vstříc mým požadavkům. Mám dvě malé děti a bála jsem se, že to časově nezvládnu. Paní sekretářka mi vysvětlila, že výcvik přizpůsobí mým požadavkům. Autoškola mi sice trvala o něco déle, ale všechno bylo v klídku.

Simona Kroutilová, 32 let, Mokrá

U dřívější autoškoly jsem se nechala nalákat na nízkou cenu. Až později jsem pochopila, že nemají zájem mě něco naučit a jen ze mě tahají peníze za doplňkový výcvik a opakované zkoušky. Přítelkyně mi dala tip na tuto autoškolu a tak jsem na vlastní žádost odešla a podala si novou přihlášku. Zkoušky jsem udělala až na druhý pokus, ale naučila jsem se řídit. A hlavně mě to baví.

Andrea Jandová, 18 let, Brno

Strašně mě bavila hra na „mistříčka“. Vybrali jsme si trasu a musela jsem ji projet bez chyby. Jasně, že byla vždycky těžká. Jednou se mi to povedlo a byla jsem mistříček a pyšná jak páv.

Alžběta Benešová, 19 let, Brno

Děcka, fakt, jestli chcete mít řidičák jenom pro parádu, běžte do jiné autoškoly!

Monika Sedláková, 18 let , Brno